Haber

Bakan Dönmez: Kartlı sayaç kullananlar da bedava doğalgazdan yararlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 1 aylık bedava doğalgazın detaylarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez açıkladı.

Bakan Dönmez, 24 Nisan itibarıyla doğalgaz sayaçlarında okuma yapılmadığını, yanlışlıkla yapılsa bile faturanın iptal edileceğini veya bedelinin iade edileceğini belirterek, şunları söyledi:

“Fatura bu işlem için gönderilecek. Faturada kullanım miktarı ve miktarı gösterilecek. Ancak ödenecek kısma ‘sıfır’ yazılarak ‘Karadeniz yerli gazımız milletimize hayırlı olsun’ denilecek. .’ Ardından 11 ay boyunca mutfak kullanımında 25 metreküp indirim uygulanacak.

Ankara başta olmak üzere bazı konutlarda doğalgaz tüketiminin ön ödemeli kartla devam ettiğine dikkati çeken Dönmez, “Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve ilgili gaz dağıtım şirketi ile irtibat halindeyiz. Okuma-faturalandırma sistemleri de yerinde. Diğer konvansiyonel sayaçlı sistemlere benzer. Diğerlerine göre biraz farklı ama merak etmeyin kartlı sayaç kullananlar da bedava doğalgazdan yararlanacak” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu