Haber

KKTC Başbakanı Üstel, Milli Eğitim Bakanı Özer’i kabul etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, resmi temaslarda bulunmak üzere Lefkoşa’da bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Başbakanlıkta gerçekleştirilen görüşmede iki ülke arasında eğitim alanında iş birliği ele alındı.

Üstel burada yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanı Özer ve beraberindeki heyeti ülkede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülke ekonomisinin dayandığı en temel unsurlardan birinin eğitim olduğuna dikkat çeken Üstel, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin bilgisi doğrultusunda ortak çalışmasından memnunuz. Türkiye Cumhuriyeti ve yetkilileriyle her zaman istişare halindeyiz. Ülkede eğitimi nasıl ilerletebiliriz ve eğitimde kaliteyi nasıl yükseltebiliriz? Üniversiteler mi?Biz bu çalışmalara ağırlık veriyoruz ve önemsiyoruz.Ülkemizi daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.Bizi ileriye taşıyacak olan eğitimdir.Hükümet olarak tüm ağırlığımızı eğitime veriyoruz.”

Özer, iki ülke arasında bugün yapılacak görüşmelerde KKTC’de eğitim kalitesinin artırılması için ne gibi adımlar atılabileceği ve bunun için Türkiye’den nasıl destek alınabileceği konularının ele alınacağını da belirtti.

Türkiye’deki seferberlik ile eğitimde önemli gelişmeler ve birikimler elde ettiklerini belirten Özer, “Türkiye için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin anlamını anlatmaya gerek yok. Kıbrıs bizim için çok önemli. Mutlu olacağız. tüm bu birikimleri KKTC devleti ve halkıyla paylaşmaktır.” dedi.

Bakan Özer, KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun Türkiye ziyaretinde değerli konuları ele aldıklarını belirterek, öğretmenlerin mesleki gelişiminin güçlendirilmesi, eğitimin dijitalleştirilmesi ve özel eğitimin güçlendirilmesi alanlarında işbirliği konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi. ve mesleki eğitim.

Özer’in Ünal’ı ziyaretinde Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve KKTC Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu da hazır bulundu.

haber-aricak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu