Haber

Kahramanmaraş depremi kaç saniye sürdü? Pazarcık ve Elbistan depremi ne kadar sürdü? İşte AFAD’ın açıkladığı veriler!

Kahramanmaraş Merkezde meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, Cumhuriyet tarihinin en büyük ikinci depremi olarak tarihe geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremler nedeniyle ülkede 7 gün süreyle ulusal kanun ilan edildiğini duyurdu. Kahramanmaraş .’de meydana gelen depremin kaç saniye olduğu merak konusu oldu. Peki Kahramanmaraş depremi kaç saniye sürdü? Pazarcık ve Elbistan sarsıntısı kaç saniye sürdü? İşte AFAD’ın açıkladığı veriler!

KAHRAMANMARAŞ HİSSESİ KAÇ SANİYEDE SÜRDÜ?

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17 sıralarında meydana gelen depremin ardından bölgede 6 büyüklüğünde çok sayıda artçı sarsıntı yaşandı. Bölgede öğle saatlerinde 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Merkez üssü Pazarcık olan depremin 30 saniye sürdüğü söyleniyor.

AFAD Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından 3 bin 858 artçı sarsıntı meydana geldi, bu çok ciddi bir rakam. 10 dakikada bir hissedilebilen artçı sarsıntılar oluyor. 5-6 38 olarak kaydedildi.” kullanılmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu